Araç Takip Firmaları

Ülkemizde ve dünyada bir çok araç takip firması bulunmaktadır. Bu firmalar farklı yönlerden kendilerini farklılaştırıp öne çıkmak istemektedirler.
Kimileri can-bus özelliklerini ön plaka çıkartarak can-bus üzerinden satışlarını yükseltmek istemekteler, kimileri ise ücretsiz servis hizmeti ile ön plana çıkmak istemekteler.

Tabi yukarıda saydıklarımızın hepsi birer  yöntem, mutlaka her firma satış yapmak ve para kazanmak istemektedir. Bizim size söyleyeceklerimiz ise başkadır. Biz size bir araç takip sistemi alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ileteceğim.

  1. Araç takip cihazının fiyatı uygun olmalıdır
  2. Aldığınız donanım kendini kanıtlamış arıza vermeyen ve uzaktan yazılımını güncellenen bir cihaz olmalıdır
  3. Aracınızın yurt dışına çıkmasına göre yolladığı veri paketlerinin boyutlarını inceleyin. Eğer aracınız yurt dışına çıkıyorsa veri paketleri en az olanı seçin ve mümkünse firma kendine güveniyorsa sabit bir fatura üzerinden anlaşın. Eğer araç yurt dışına çıkmıyorsa yollanan verilerin önemi yoktur. Artık ülkemizde gsm internet paketleri çok uygun bir hale geldi.
  4. Araçlarınızı takip edeceğiniz ekran kullanıcı dostu kolay bir ekran mı? Ekranın işlevleri kullanılması ve sürekli aktif olması sağlanıyor mu?
  5. Firmanın sunucuları Türkiye’de mi ?
  6. Firma donanımını kendi mi yapıyor yoksa farklı bir firmadan mı alıyor ?
  7. Firma yazılımını kendi yazılımcılarına mı yaptırıyor yoksa dışarıdan bir firmadan mı alıyor ?
  8. Firmanın çalıştırdığı ekip kaç kişi, öyle firmalar var ki 3 kişi ile araç takip yapıyorlar, ancak bazı firmalarda varki 15 kişilik bir hizmet ekibi, call center ve diğer önemli etkilerle işi yapıyorlar.

Yukarıdaki özellikleri sağlayan bir firma bulduğunuzda fiyatını da sorun diğerlerine göre 20-30 dolar yüksek olsa bile bunu seçin çünkü önemli olan sistemin sizi yormadan çalışması ve başarılı olmasıdır.

Google’da bir arama yapıldığında ilk 30 firma aşağıdaki gibi görülmektedir. Bu firmaların hepsi güçlü çalışmaları olan önemli firmalardır, yukarıdaki saydığım özellikler ile bu firmaları kendi isteklerinize göre şekillendirebilirsiniz.

Not: Firma isimleri bilgilendirme amaçlı kullanılmıştır, firma sıraları google.com.tr adresinde yazı yazıldığı gün araç takip kelimesi araması yapıldığında çıkan sıradır.

 

VN:F [1.9.20_1166]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.20_1166]
Rating: +1 (from 1 vote)
Araç Takip Firmaları , 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>